Toczenie CNC - pracownik w trakcie obsługi tokarki CNC

Pracujemy na nowoczesnych sprzętach

Jedną z usług oferowanych przez naszą firmę jest profesjonalne toczenie CNC metali. Na samym wstępie warto wiedzieć, że w swojej pracy, w trakcie obróbki, wykorzystujemy doskonale wyposażony park maszynowy i komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych, zwane również pod wspomnianym już wcześniej pojęciem CNC (Computerized Numerical Control). W tym przypadku toczenie i inne obróbki są nadzorowane przez specjalne sterowniki, które są w pełni kompatybilne z graficznym interfejsem, który sterowany jest przez odpowiednio wykwalifikowanego i przeszkolonego operatora maszyny. Jego głównym zadaniem jest wczytywanie odpowiednich programów, kalibrowanie układów współrzędnych, śledzenie bieżących postępów realizacji określonych zadań, jak również, w przypadku takiej konieczności, korygowanie ustawień danej maszyny np. pod kątem strefy skrawania.

Toczenie CNC – jakie są jego korzyści?

Toczenie CNC w głównej mierze daje gwarancję bardzo dużej dokładności wykonania, jak również zmniejszenie w dużym stopniu wszelkich strat materiałowych nawet przy przygotowywaniu skomplikowanych kształtów detali. Co więcej, toczenie to technologia ograniczająca w dużym stopniu kontakt pracownika z maszyną, dzięki czemu ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek wypadku jest znikome. Warto również wiedzieć, że dzięki toczeniu CNC istnieje możliwość tworzenia powtarzalnych, jak również wysoce złożonych kształtów, co daje gwarancję niezmiennie wysokiej jakości realizowanych zleceń. Toczenie CNC to również pewność, że wszelkie komponenty z określonej partii będą cechować się tymi samymi wymiarami.

Toczenie CNC - produkt obróbki skrawaniem
CNC toczenie - tokarki do obróbki skrawaniem - toczenia

Od lat zajmujemy się toczeniem CNC

Warto również wiedzieć, że toczenie CNC jest najczęściej wykorzystywane w przypadku konieczności obróbki zarówno powierzchni zewnętrznych, jak i wewnętrznych przedmiotów mających kształt bryły obrotowej, lecz nie tylko. Podczas wykonywania procesu toczenia, główny ruch wykonywany jest przez obracający się przedmiot, natomiast ruchem pomocniczym jest ruch płaski, wykonywany przez narzędzie. Zakupione przez naszą firmę tokarki wykorzystywane w procesie toczenia CNC służą do sprawnej obróbki zarówno stali, jak i tworzyw sztucznych.

Przez wzgląd na nowoczesną technologię, dają one gwarancję bardzo sprawnej i szybkiej pracy, od momentu projektu, aż do gotowego materiału.

Nie da się ukryć, że zakup tego typu maszyn do toczenia jest ogromną inwestycją, warto zgłosić się do sprawdzonej i rzetelnej firmy posiadającej odpowiednie metody, możliwości, urządzenia i narzędzia, dzięki którym może świadczyć profesjonalne usługi toczenia i skrawania metali. W ten sposób otrzymują Państwo gwarancję otrzymania nawet najbardziej skomplikowanych elementów z zachowaniem wszelkich detali. Wszystkie osoby poszukujące profesjonalistów posiadających doświadczenie w zakresie toczenia metali na nowoczesnych maszynach CNC, przy pomocy tokarki, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Funkcjonujemy na rynku już od wielu lat, ciesząc się niesłabnącym zaufaniem wśród szerokiego grona naszych Klientów. Zapraszamy do kontaktu – w przypadku jakichkolwiek pytań, nasi wykwalifikowani pracownicy postarają się udzielić wszelkich niezbędnych informacji. Usługi toczenia CNC i frezarskie w Białymstoku wykonujemy od lat, oferujemy najlepszą jakość i jesteśmy w tym najlepsi.

Czym właściwie jest toczenie CNC?

Poszczególne metody sterowanej numerycznie obróbki różnych elementów dopasowuje się do charakterystyki materiału, takich jak stale węglowe, i oczekiwanych rezultatów w zakresie produkcji detalu. Skrawanie realizowane jest za pomocą specjalnych narzędzi. Na czym polega toczenie CNC? Używa się do niego najczęściej noża tokarskiego, który skrawa w ruchu liniowym zewnętrzną część obrabianego przedmiotu w jego osi obrotu. W ten sposób zbędne warstwy materiału w są efektywnie usuwane. Ten rodzaj obróbki skrawaniem ma szeroką skalę zastosowania – nadaje się do przygotowywania skomplikowanych kształtów na detalach, które następnie mogą być użytkowane w konkretnych branżach.

Warto przy tym pamiętać, że proces ten, w tym frezowanie CNC, jest w dużej mierze zautomatyzowany, ale wymaga precyzyjnej obsługi operatorskiej. Doskonale wyposażony park maszynowy, którym dysponujemy, a także zespół doświadczonych profesjonalistów, pozwala ustalić właściwe strefy skrawania i wykorzystać narzędzie tnące tak, by finalnie detal wyglądał w sposób zgodny z założeniami projektowymi. Szybkie programowanie, które pozwala konfigurować proces toczenia CNC, sprawia, że nawet przy produkcji wielkoseryjnej skomplikowane zamówienia realizowane są w stosunkowo krótkim czasie.

Jakie wyroby wykonuje się poprzez toczenie CNC?

Ze względu na wspomnianą już szeroką skalę zastosowania, precyzyjne toczenie CNC to obróbka skrawaniem dość uniwersalna. Daje możliwość wykonania np. elementów ze stali nierdzewnej, które wykorzystuje się następnie w branży motoryzacyjnej. Dzięki licznym opcjom konfiguracji ustalana jest głębokość skrawania. Dopasowujemy też parametry do stanu utwardzenia przy obróbce cieplnej, jeśli projekt tego wymaga. W taki właśnie sposób powstają detale dla sektora rolniczego. Toczenie CNC sprawdza się do przygotowania części do maszyn, a także wybranych narzędzi. Usługi w tym zakresie świadczymy też dla firm potrzebujących precyzyjnego wykonania elementów dla meblarstwa, przemysłu czy nawet branży dekoracyjnej. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia warunków współpracy!