Pracownik przy toczeniu CNC

Pracujemy na nowoczesnych sprzętach

Jedną z usług oferowanych przez naszą firmę jest profesjonalne toczenie CNC. Na samym wstępie warto wiedzieć, że w swojej pracy wykorzystujemy komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych, zwane również pod wspomnianym już wcześniej pojęciem CNC (Computerized Numerical Control). W tym przypadku praca tokarek jest nadzorowana przez specjalne sterowniki, które są w pełni kompatybilne z graficznym interfejsem, który sterowany jest przez odpowiednio wykwalifikowanego i przeszkolonego operatora maszyny. Jego głównym zadaniem jest wczytywanie odpowiednich programów, kalibrowanie układów współrzędnych, śledzenie bieżących postępów realizacji określonych zadań, jak również, w przypadku takiej konieczności, korygowanie ustawień danej maszyny.

Toczenie CNC – jakie są jego korzyści?

Toczenie CNC w głównej mierze daje gwarancję bardzo dużej dokładności wykonania, jak również zmniejszenie w dużym stopniu wszelkich strat materiałowych. Co więcej, jest to technologia ograniczająca w dużym stopniu kontakt pracownika z maszyną, dzięki czemu ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek wypadku jest znikome. Warto również wiedzieć, że toczenie CNC daje możliwość tworzenia powtarzalnych, jak również wysoce złożonych kształtów, co daje gwarancję niezmiennie wysokiej jakości realizowanych zleceń. Toczenie CNC to również pewność, że wszelkie komponenty z określonej partii będą cechować się tymi samymi wymiarami.

Toczenie CNC - produkt
Maszyna do toczenia CNC

Od lat zajmujemy się toczeniem CNC

Warto również wiedzieć, że toczenie CNC jest najczęściej wykorzystywane w przypadku konieczności obrabiania zarówno powierzchni zewnętrznych, jak i wewnętrznych przedmiotów mających kształt bryły obrotowej, lecz nie tylko. Podczas wykonywania tego procesu, główny ruch wykonywany jest przez obracający się przedmiot, natomiast ruchem pomocniczym jest ruch płaski, wykonywany przez narzędzie. Zakupione przez naszą firmę maszyny służą do sprawnej obróbki zarówno stali, jak również tworzyw sztucznych.
Przez wzgląd na nowoczesną technologię, dają one gwarancję bardzo sprawnej i szybkiej pracy, od momentu projektu, aż do gotowego materiału.
Nie da się ukryć, że zakup tego typu maszyn jest ogromną inwestycją, warto zgłosić się do sprawdzonej i rzetelnej firmy zajmującej się toczeniem CNC. W ten sposób otrzymują Państwo gwarancję otrzymania nawet najbardziej skomplikowanych elementów z zachowaniem wszelkich detali. Wszystkie osoby poszukujące profesjonalistów zajmujących się toczeniem CNC serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Funkcjonujemy na rynku już od wielu lat, ciesząc się niesłabnącym zaufaniem wśród szerokiego grona naszych Klientów. Zapraszamy do kontaktu – w przypadku jakichkolwiek pytań, nasi wykwalifikowani pracownicy postarają się udzielić wszelkich niezbędnych informacji. Usługi toczenia i frezarskie w Białymstoku wykonujemy od lat, i jesteśmy w tym najlepsi.