Toczenie CNC - pracownik w trakcie obsługi tokarki CNC

Pracujemy na nowoczesnych sprzętach

Jedną z usług oferowanych przez naszą firmę jest profesjonalne toczenie CNC metali. Na samym wstępie warto wiedzieć, że w swojej pracy, w trakcie obróbki, wykorzystujemy komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych, zwane również pod wspomnianym już wcześniej pojęciem CNC (Computerized Numerical Control). W tym przypadku toczenie i inne obróbki są nadzorowane przez specjalne sterowniki, które są w pełni kompatybilne z graficznym interfejsem, który sterowany jest przez odpowiednio wykwalifikowanego i przeszkolonego operatora maszyny. Jego głównym zadaniem jest wczytywanie odpowiednich programów, kalibrowanie układów współrzędnych, śledzenie bieżących postępów realizacji określonych zadań, jak również, w przypadku takiej konieczności, korygowanie ustawień danej maszyny.

Toczenie CNC – jakie są jego korzyści?

Toczenie CNC w głównej mierze daje gwarancję bardzo dużej dokładności wykonania, jak również zmniejszenie w dużym stopniu wszelkich strat materiałowych. Co więcej, toczenie to technologia ograniczająca w dużym stopniu kontakt pracownika z maszyną, dzięki czemu ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek wypadku jest znikome. Warto również wiedzieć, że toczenie CNC daje możliwość tworzenia powtarzalnych, jak również wysoce złożonych kształtów, co daje gwarancję niezmiennie wysokiej jakości realizowanych zleceń. Toczenie CNC to również pewność, że wszelkie komponenty z określonej partii będą cechować się tymi samymi wymiarami.

Toczenie CNC - produkt obróbki skrawaniem
CNC toczenie - tokarki do obróbki skrawaniem - toczenia

Od lat zajmujemy się toczeniem CNC

Warto również wiedzieć, że toczenie CNC jest najczęściej wykorzystywane w przypadku konieczności obróbki zarówno powierzchni zewnętrznych, jak i wewnętrznych przedmiotów mających kształt bryły obrotowej, lecz nie tylko. Podczas wykonywania procesu toczenia, główny ruch wykonywany jest przez obracający się przedmiot, natomiast ruchem pomocniczym jest ruch płaski, wykonywany przez narzędzie. Zakupione przez naszą firmę tokarki do toczenia CNC służą do sprawnej obróbki zarówno stali, jak również tworzyw sztucznych.
Przez wzgląd na nowoczesną technologię, dają one gwarancję bardzo sprawnej i szybkiej pracy, od momentu projektu, aż do gotowego materiału.
Nie da się ukryć, że zakup tego typu maszyn do toczenia jest ogromną inwestycją, warto zgłosić się do sprawdzonej i rzetelnej firmy posiadającej odpowiednie metody, możliwości, urządzenia i narzędzia dzieki którym może świadczyć profesjonalne usługi toczenia i skrawania metali. W ten sposób otrzymują Państwo gwarancję otrzymania nawet najbardziej skomplikowanych elementów z zachowaniem wszelkich detali. Wszystkie osoby poszukujące profesjonalistów posiadających doświadczenie w zakresie toczenia metali przy pomocy tokarki CNC serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Funkcjonujemy na rynku już od wielu lat, ciesząc się niesłabnącym zaufaniem wśród szerokiego grona naszych Klientów. Zapraszamy do kontaktu – w przypadku jakichkolwiek pytań, nasi wykwalifikowani pracownicy postarają się udzielić wszelkich niezbędnych informacji. Usługi toczenia i frezarskie w Białymstoku wykonujemy od lat, oferujemy najlepszą jakość i jesteśmy w tym najlepsi.