Gwarancja dokładności wymiarowo-kształtnej

Dzisiejsza tendencja do racjonalizacji wielu procesów produkcyjnych, tj. osiągania wysoce precyzyjnych produktów, przy jak najmniejszym koszcie procesu ich wytwarzania, spowodowała stworzenie wysoce efektywnego oraz ekonomicznego sposobu obróbki wielu różnorodnych tworzyw – zarówno metali, jak również tworzyw sztucznych. Metoda opracowania materiałów została stworzona w USA w latach 50. ubiegłego stulecia, gdzie znalazła zastosowanie przede wszystkim w przemyśle lotniczym, lecz nie tylko. Obróbka CNC, czyli Computerized Numerical Control, daje gwarancję dokładności wymiarowo-kształtowej oraz niedużą chropowatość powierzchni metali. Dzięki temu odnalazła swoje zastosowanie m.in. w przemyśle, który wymaga dokładności oraz wysokiej precyzji.

Pracownik przy obróbce metali CNC
Maszyna wykorzystywana do obróbki metali CNC

Na czym polegają procesy obróbki CNC?

Wykorzystując wzór funkcji matematycznej, obróbka CNC opiera się na przetwarzaniu przez sterownik maszyny odpowiednich parametrów impulsowych oraz binarnych na mechaniczne ruchy frezarek oraz tokarek. W dzisiejszych czasach urządzenia te w sposób niezwykle dokładny opierają wykonywaną przez siebie pracę na działaniu wraz z cyfrowymi układami sterującymi, zwanymi również minikomputerami. Jednym z najbardziej popularnych sposobów tej właśnie obróbki jest zarówno frezowanie, toczenie, jak i wycinanie.
Obróbka CNC, umożliwia przetwarzanie danego materiału oraz wykonanie wysoce precyzyjnych komponentów, charakteryzujących się wysoką jakością. Daje ona możliwość wykorzystywania takich materiałów, jak tworzywa sztuczne, stal, żeliwo, czy też mosiądz. Nie inaczej wygląda sam proces toczenia, w którym to precyzyjne wycinanie daje możliwość obróbki innych materiałów, m.in. tworzyw termoizolacyjnych, takich jak silikon, tworzyw konstrukcyjnych, PTFE, czy też gumy.

Skąd tak duża popularność obróbek CNC?

Obróbka CNC daje możliwość bardzo szybkiego, a jednocześnie precyzyjnego i niedrogiego opracowania danego materiału, stąd też tak duża jej popularność szczególnie w przemyśle. Cały ten proces składa się z 3 etapów. Pierwszym z nich jest tworzenie projektu przy użyciu komputera, drugim, przetworzenie powstałego projektu na plany sterowania danej maszyny. Trzeci zaś polega na wykonaniu projektu, który będzie całkowicie zgodny z parametrami ustalonymi przed momentem rozpoczęcia procesu. Cała praca wykonywana przez maszynę jest w pełni kontrolowana przez specjalne sterowniki CNC i oprogramowanie, a komunikacja między maszyną a operatorem odbywa się przy użyciu specjalnego interfejsu, który pozwala na wprowadzanie niezbędnych danych oraz w przypadku takiej konieczności – ich korekty.

Produkt obróbki metali CNC

Obróbka CNC – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty

Przez wzgląd na fakt, iż zakup tego typu maszyn jest ogromną inwestycją, warto zgłosić się do sprawdzonej i rzetelnej firmy zajmującej się obróbką metali CNC i obróbką skrawaniem CNC – frezowaniem. W ten sposób otrzymują Państwo gwarancję otrzymania nawet najbardziej skomplikowanych elementów z zachowaniem wszelkich detali z tworzyw sztucznych. Wszystkie osoby poszukujące profesjonalistów zajmujących się obróbką CNC serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Funkcjonujemy na rynku już od wielu lat, ciesząc się niesłabnącym zaufaniem wśród szerokiego grona naszych Klientów. Zapraszamy do kontaktu – w przypadku jakichkolwiek pytań, nasi wykwalifikowani pracownicy postarają się udzielić wszelkich niezbędnych informacji. Od lat wykonujemy usługi toczenia i frezarskie w Białymstoku, i jesteśmy w tym najlepsi.

Zdjęcie w trakcie obróbki metali CNC