Produkt obróbki skrawaniem CNC

Obróbka skrawaniem CNC nadaje odpowiedni kształt

Choć wiele osób może nie zdawać sobie z tego sprawy, rzeczy poddane obróbce skrawaniem CNC otaczają nas ze wszystkich stron. Frezowanie jest bowiem stałym elementem podczas procesu obrabiania różnego rodzaju płaszczyzn, jednak najwięcej wspólnego z tym właśnie procesem mają meble. Są one bardzo często poddawane frezowaniu, a wszystko po to, by nabrały właściwego wyglądu oraz zdobień. Frezowanie jest więc jednym z rodzajów obróbki skrawaniem, w którym wykorzystuje się tak zwane narzędzia wieloostrzowe, czyli frezy.
Obróbka skrawaniem CNC, frezowanie jest jednym ze sposobów nadawania odpowiedniego kształtu przedmiotom wykonanym nie tylko z drewna, ale również tworzyw sztucznych oraz metalu. Proces ten opiera się na ruchu obrotowym, za które odpowiada specjalne narzędzie, dzięki któremu możliwe jest nadawanie różnorodnych kształtów oraz zdobień zarówno w przypadku wyżej już wspomnianych mebli, jak i innych przedmiotów. Warto również wiedzieć, że ten rodzaj obróbki wykorzystywany jest przede wszystkim do frezowania kół zębatych, rowków, płaszczyzn oraz nacinania gwintów.

Jak działa obróbka skrawaniem CNC - frezowanie?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak w praktyce wygląda obróbka skrawaniem CNC – frezowanie. Podczas tego procesu głównym ruchem jest ruch obrotowy narzędzia dookoła jego osi. Natomiast przedmiot poddawany obróbce charakteryzuje się tzw. ruchem posuwowym. W przypadku maszyn obrabiarkowych o kilku osiach sterowanych (np. 4-osiowych), jednocześnie wykonywane są: ruchy główne danego narzędzia, jak również ruchy przedmiotu obrabianego w przykładowo czterech sterowanych osiach.

Obróbka skrawaniem CNC - maszyna

Od lat zajmujemy się obróbką skrawaniem CNC i frezowaniem

Nie da się ukryć, że zakup tego typu maszyn jest ogromną inwestycją, warto zgłosić się do sprawdzonej i rzetelnej firmy zajmującej się obróbką skrawaniem frezowanie. W ten sposób otrzymują Państwo gwarancję otrzymania nawet najbardziej skomplikowanych elementów z zachowaniem wszelkich detali. Wszystkie osoby poszukujące profesjonalistów zajmujących się obróbką skrawaniem frezowanie serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą usług toczenia i frezarskich w Białymstoku. Funkcjonujemy na rynku już od wielu lat, ciesząc się niesłabnącym zaufaniem wśród szerokiego grona naszych Klientów. Zapraszamy do kontaktu – w przypadku jakichkolwiek pytań, nasi wykwalifikowani pracownicy postarają się udzielić wszelkich niezbędnych informacji.

Obróbka skrawaniem CNC - w trakcie