Produkt obróbki skrawaniem CNC

Nadajemy odpowiedni kształt

Choć wiele osób może nie zdawać sobie z tego sprawy, rzeczy poddane obróbce skrawaniem otaczają nas ze wszystkich stron. Frezowanie jest bowiem stałym elementem podczas procesu obrabiania różnego rodzaju płaszczyzn, jednak najwięcej wspólnego z tym właśnie procesem mają meble. Są one bardzo często poddawane frezowaniu, a wszystko po to, by nabrały właściwego wyglądu oraz zdobień. Frezowanie jest więc jednym z rodzajów obróbki skrawaniem, w którym wykorzystuje się tak zwane narzędzia wieloostrzowe, czyli frezy.
Obróbka skrawanie frezowanie jest jednym ze sposobów nadawania odpowiedniego kształtu przedmiotom wykonanym nie tylko z drewna, ale również tworzyw sztucznych oraz metalu. Proces ten opiera się na ruchu obrotowym, za które odpowiada specjalne narzędzie, dzięki któremu możliwe jest nadawanie różnorodnych kształtów oraz zdobień zarówno w przypadku wyżej już wspomnianych mebli, jak i innych przedmiotów. Warto również wiedzieć, że ten rodzaj obróbki wykorzystywany jest przede wszystkim do frezowania kół zębatych, rowków, płaszczyzn oraz nacinania gwintów.

Jak działa obróbka skrawaniem frezowanie?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak w praktyce wygląda obróbka skrawaniem frezowanie. Podczas tego procesu głównym ruchem jest ruch obrotowy narzędzia dookoła jego osi. Natomiast przedmiot poddawany obróbce charakteryzuje się tzw. ruchem posuwowym. W przypadku maszyn obrabiarkowych o kilku osiach sterowanych (np. 4-osiowych), jednocześnie wykonywane są: ruchy główne danego narzędzia, jak również ruchy przedmiotu obrabianego w przykładowo czterech sterowanych osiach.

Obróbka skrawaniem CNC - maszyna

Od lat zajmujemy się obróbką skrawaniem i frezowaniem

Nie da się ukryć, że zakup tego typu maszyn jest ogromną inwestycją, warto zgłosić się do sprawdzonej i rzetelnej firmy zajmującej się obróbką skrawaniem frezowanie. W ten sposób otrzymują Państwo gwarancję otrzymania nawet najbardziej skomplikowanych elementów z zachowaniem wszelkich detali. Wszystkie osoby poszukujące profesjonalistów zajmujących się obróbką skrawaniem frezowanie serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą usług toczenia i frezarskich w Białymstoku. Funkcjonujemy na rynku już od wielu lat, ciesząc się niesłabnącym zaufaniem wśród szerokiego grona naszych Klientów. Zapraszamy do kontaktu – w przypadku jakichkolwiek pytań, nasi wykwalifikowani pracownicy postarają się udzielić wszelkich niezbędnych informacji.

Obróbka skrawaniem CNC - w trakcie